Mahalli Yemekler
Kuzu kaburgasının kızarmış bademli ve etli iç pilavia doldurulup özel yöntemiyle dikilmesinin ardından uzun süre fırında pişirilmesiyle hazırlanır. Şehriyeli bulgur pilavı ve kendi sosuyla servis edilir. Garson tarafından masanızda parçalanır. Bekleme süresi yaklaşık 60 dakikadır. 3 kişilik kaburga dolması için bekleme süresi uzamakta ve fiyat değişmektedir.
Kaburga Dolması İki Kişilik
Kurutulmuş patlıcanın kuzu kuşbaşı eti, pirinç ve yöresel baharatlarla doldurulup sumak suyu ile ekşitilerek pişirilmesiyle hazırlanır. Porsiyonda 3 adet servis edilir.
Patlıcan Dolması
Mardin'e özgü iç pilavdır. Düğün ve taziyelerin vazgeçilmez ikramı olan hasu, kuzu eti, kızarmış badem, maydanoz, yöresel baharatlar ve pirinçten yapılır
Haşu
Kızarmış mevsim sebzelerini süsleyen özel domates sosu ve taze yeşilliklerle servis edilir.
Vejetaryan Tabağı
Mardin usulü kızarmış içli köftedir. Yaygın olarak bilinen içli köfteye göre şekil ve baharat açısından farklılık gösterir. Görüntüsü kubbeyi andıran irok porsiyonda 3 adet sunulur
Irok Porsiyon
Mardin usulü haşlanmış içli köftedir. Bulgur, kuzu zırh kıyması, soğan, maydanoz,biber salçası ve yöresel baharatlarla yapılır. Porsiyonda 3 adet sunulur.
İkbebet Porsiyon
Mardin usulü kapalı lahmacun olarak bilinir. Şekilden ziyade baharat ve tat olarak da lahmacunda farklıdır. Bir porsiyonda 3 adet olarak servis edilir
Sembusek Porsiyon
Günün Yöresel Çorbası
Kızarmış mevsim sebzelerini süsleyen özel domates sosu ve taze yeşilliklerle servis edilir.
Vegan Tabağı
Kemikli kuzu eti, patlıcan, domates, yeşil biber ile birlikte, yöresel baharatlar ve sarımsak ile marine edilip güveç içerisinde taş fırında uzun süre pişirilir. Güveçte servis edilir.
Kıdre
Mahalli yemeklerin tadımlık olarak sunulmasıyla oluşan bir seçkidir. Irok, sembusek, haşu, kidre, ihbeys ib-lehmi, ikbebet ve ekşili patlıcan dolması olmak üzere 7 çeşitten oluşur.
Mardin Tabağı
Mardin ve Diyarbakır yöresine ait aşir yemeğidir. Kuşbaşı kuzu eti yöresel baharatlar ile marine edilerek pişirilir. Kişi sayısına göre özel sac tavalarda servis edilir.
Saç Tava
Nohut köftesinin yöresel baharatlarla simit şeklinde kızartılması ile hazırlanır. Soğan, maydanoz, kimyon ve kişniş içerir. Tahinli hibeş sos ile porsiyonda 5 adet olarak servis edilir.
Falafel